TALIASOFT YAZILIM | Özel yazılım danışmanlığı

Proper

 

Hakkımızda

Taliasoft Yazılım, Erhan ve Orhan Toker tarafından 1994 Yılında kurulmuştur. Erhan ve Orhan Toker İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden 1990 yılında Mimar olarak mezun olmuşlardır.

Y. Mimar olan Erhan Toker aynı zamanda Maçka Teknik Lisesi "Elektronik Teknisyeni" ve "Autodesk Autohorized Consultant"'tır. Çok iyi derecede .NET ve AutoCAD programlama bilgisine sahiptir. Bildiği programlama dilleri: C#, C++, VBA, SQL, AutoLISP, Visual LISP, HTML, Java, Ajax, Pearl, MySQL

Y. Mimar olan Orhan Toker aynı zamanda Maçka Teknik Lisesi "Makine Teknisyeni" ve veri tabanı uzmanıdır. Pazarlama ve tanıtım üzerine çeşitli sertifikaları olan Orhan, firmamızın web tasarımlarına ve tanıtım faaliyetlerine yardımcı olmaktadır. Bildiği programlama dilleri: VBA, SQL, MySQL, Java, Python, PHP, HTML5, CSS3, XML

Firmamız, 1994 yılında AutoCAD© için tasarım otomasyonu uygulamaları geliştirmek, profesyonel AutoCAD© uygulamaları yapmak ve bilişim hizmetleri vermek üzere Talia Bilgisayar Destekli Çizim ve Tasarım Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Hedefimizi "AutoCAD® uygulamaları alanında hem yurtiçi hem de yurtdışı önemli başarılara imza atmak ve ülkemizde de gelişmiş standartlarda işler yapabileceğini kanıtlamak" olarak belirledik.

Bu hedef doğrultusunda aşağıdaki adımlarla ilerledik

1994 AutoCAD® R12 ile birlikte çalışan ilk tasarım otomasyonu yazılımımız EOS™'u çıkarttık.

1995 ABB Elektrik A.Ş. için geliştirmekte olduğumuz 'Dağıtım Trafoları Tasarım ve Otomasyonu' yazılımı TDS'in ilk versiyonunu bitirdik.

1995 Autodesk Developer Group of Europe (ADGE) üyeliğine kabul edildik.

1996 Microsoft Developer Network (MSDN) ağına üye olduk.

1998 Autodesk Developer Network (ADN) üyeliğine dünyada yalnızca 3 adet olan "Autohorized Consultant (TR003)" seviyesinde kabul edildik.

1998 AutoCAD® R14 ve R2000i için EOS™ Visual Block Manager™'in 6.0 sürümünü çıkarttık.

1999 EOS™ dünya çapında 5,000 adet AutoCAD® kullanıcısı tarafından kullanılmaya başladı.

1999 Eczacıbaşı Vitra vitrifiye ürünleri ve Işıklar İnşaat kaplama tuğlaları ürün kütüphanelerini EOS™ ile dağıtmaya karar verdi. Böylece ülkemizde de EOS™ blok kütüphanesi 1,000'e yakın kullanıcı tarafından kullanılmaya başladı.

2001 Eczacıbaşı İntema Mutfak ürünlerinin AutoCAD ortamında kolayca çizilmesi, görselleştirilmesi ve sipariş otomasyonunu sağlayan İMO projesine başladık.

2001 Microsoft SQL Server™ ve MS Access™ tabanlı "ABB Dağıtım Trafoları Teklif Otomasyonu" projesini hazırladık.

2003 İntema için hazırladığımız mutfak otomasyonu uygulamasını SAP ile entegre ettik. Böylece bir AutoCAD uygulamasını SAP ile entegre eden ilk yazılım şirketi olduk.

2005 Mikroişlemci kontrollü, endüstriyel otomasyon denemelerine başladık.

2005 Bir endüstriyel su arıtma firması için, arıtma filtresi geri yıkama prosesini kontrol eden ilk PLC prototipimiz başarıyla çalıştı.

2006 AutoCAD kullanıcılarına yararlı bilgiler vermek amacıyla AutoCAD Günlüğü adında bloğumuz ve İngilizce sürümü "Daily AutoCAD" yayın hayatına başladı.

2007 AutoCAD Günlüğü ve Daily AutoCAD blogları alanlarında büyük başarı gösterek (Cadance Magazine, Between the Lines, CAD Digest, Tenlinks Daily gibi) uluslararası CAD bültenlerinde yer aldı.

2009 Autodesk, yayımcılığını yaptığımız Daily AutoCAD sitesine ana sponsor oldu.

2010 Kendi AutoCAD nesnelerimizi (custom objects) yaratarak, üzerlerine ekstra özellikler ekledik.

2011 Polin Eğlence Parkları (Polin Waterparks) şirketi için, AutoCAD ortamında su kaydıraklarının 3 boyutlu tasarımını, hesaplarını ve metrajını yapan PKOS uygulamasını gerçekleştirdik.

2012 Şirket merkezimizi Şişli / Esentepe mahallesinden Kadıköy / Kozyatağı mahallesine adresine taşıdık. Taliasoft Ltd. Taliasoft Yazılım (Erhan Toker) ünvanını aldı.

2012 Betonarme donatı detay projelerinin kolay ve hızlı hazırlanması, otomatik metrajının yapılmasını sağlayan AutoCAD uygulaması DonatıPro™ projesine başladık.

2013 DonatıPro™'nun ilk modülü olan Kiriş otomasyonu çıktı.

2014 DonatıPro™'nun tipten bağımsız akıllı donatı çizen Tekniker modülü çıktı.

2017 DonatıPro™ kolon otomasyonu modülü çıktı.

2018 DonatıPro™ 20'den fazla proje ofisinde 70'e yakın bilgisayarda kullanılıyor.

 

Neden DonatıPro™ Kullanmalıyım?

DonatıPro™, betonarme donatı detay projelerinin çizimi ve metrajında sizlere yardımcı olmak üzere hazırlanmış, hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir AutoCAD® uygulamasıdır. Profesyonel AutoCAD uygulamaları alanında uzman Taliasoft Yazılım tarafından geliştirilen DonatıPro™ işinize değer katar, doğru, hızlı ve kaliteli projeler üretmenizi sağlar. Neden DonatıPro™

Bizimle Kontak Kurun

  • TALIASOFT YAZILIM
  • Orhan Toker, Y. Mimar (İTÜ)
  • T: ---
  • M: orhantoker @gmail.com
  • İletişim Formu

Sosyal Ağlarda Taliasoft

Bizi takip edin.

rss google twitter Mail listesi