Donatıpro™ | Betonarme Donatı Metrajı

Proper

 

DonatıPro™ Metraj

Metraj modülü, ister yepyeni “Akıllı Donatı” nesnesi ile, ister geleneksel poz etiketi yerleştirme metodu ile oluşturulmuş betonarme donatı detay resimlerinden standartlara uygun, şık ve hatasız metraj listeleri almanız için hazırlanmıştır.

Nasıl Çalışır?

Donatıpro™ metraj modülü geleneksel metraj modüllerinden farklı olarak iki yönlü çalışır

• Akıllı donatı metrajı yapar.
• Poz etiketi yerleştirerek geleneksel biçimde metraj yapar.

Metraj modülü bu ikisini arada kullanarak, hem akıllı donatıların hem de poz etiketlerinin bulunduğu bir çizimi hibrit olarak da metraj listesini alabilir. (*)

(*) Biz akıllı donatı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Metraj modülü sadece akıllı donatılarla oluşturduğunuz bir resmin demir listesini almak için kullanılabileceği gibi, tek başına poz etiketi yerleştiren ve metraj yapan bir program olarak da kullanılabilir!

Metraj modülü başlı başına bağımsız bir Donatıpro™ modülüdür. Ancak diğer modüllerimizle birlikte çalışmak üzere tasarlandığı için akıllı donatılarla çizilmiş bir resmin demir listesini de alabilir. Bu da demektir ki, metraj modülünü sadece akıllı donatı metrajı almak için değil tek başına bir program olarak da kullanabilirsiniz.

Akıllı poz etiketleri ile "Akıllı Metraj"Donatıpro™ yeni poz tanımlama penceresinden istediğiniz tip demirin tanımını yaparak poz etiketini çizime yerleştirmeniz mümkündür.

Metraj modülü işinizi kolaylaştıracak bir çok komutla donatılmıştır.

• Yeni poz tanımla (Akıllı Balon nesnesi)
• 41 adet ön tanımlı demir tipi
• Poz kopyala (metraja girmeyen kopya poz)
• Poz düzenleme komutları (değiştir, sil, toplu sil vb.)
• Poz bul komutu
• Aralık bölgesi ekleme (sonsuz)
• STA4 pozu okuma
• Çizim üzerinden gönye boyu okuma
• Poz etiketi yerleştirerek geleneksel biçimde metraj yapar.Metraj modülü sık sorulan sorular

Tek başına metraj modülü alsam işe yarar mı?

Elbette! Sadece metraj modülü alarak son derece gelişmiş bir metraj programına sahip olursunuz. Aynı zamanda Donatıpro™ ile çizilmiş “Akıllı Donatı” nesnesi içeren çizimlere de müdahale etme şansına sahip olursunuz...

Akıllı Balon (Poz Etiketi) nesnesi nedir?

Metraj modülü ile yerleştirilen poz etiketleri nitelik tanımlı AutoCAD blokları değil, özel tanımlı nesnedir.Akıllı balon nesnesi ile oluşturulmuş poz etiketlerinde düzenlemeler ve veri girişleri çok rahat yapılır. AutoCAD özellikler penceresini açarak tüm nesnelerinizi eşzamanlı olarak düzenleyebilirsiniz.

Sadece tek tip metraj tablosu mu mevcut?

Donatıpro™ ayarlarında 6 tip metraj tablosu tanımlıdır.Ön tanımlı bu 6 tabloya ek olarak size özel metraj tabloları da eklenebilir. Ayrıca tablo stilleri AutoCAD TABLESTYLE komutu ile dilediğiniz biçimde özelleştirilebilmektedir.

Farklı dillerde metraj alabilir miyim?

Elbette! Donatıpro™ metraj ayarlarında Türkçe, İngilizce ve Rusça (Rus Tipi) olmak üzere üç ayrı dil tanımlıdır.

Tüm demir tipleri tanımlı mı?

Evet! Donatıpro™ metraj modülünde diğer yazılımlardan farklı olarak 41 adet demir tipi tanımlıdır ve tüm bu demir tipleri metraj listesine çizilir.Diğer programlardan veri okur mu?

Evet! Metraj modülünde poz etiketi tanımlarken, çizim üzerinden göstererek donatı değerlerini okumak, STA4 pozlarını tanımak ve eğer POLYLINE nesnesi ile çizilmişse boyları otomatik doldurmak mümkündür.

Çabuk öğrenebilir miyiz?

Donatıpro™'nun tüm modüllerinde öğrenme eğrisi oldukça kolaydır. Bir kaç dakika içinde kullanmaya başlar, bir kaç günde başka yazılım kullanamaz olursunuz.

Metraj mı, Tekniker mi?

Eğer “Akıllı Donatı” kullanımının size getireceği avantajlardan faydalanmak, poz etiketi yerleştirme işleminden kurtulmak ve revizyon geldiğinde çok daha hızlı ve stressiz bir çalışma ortamına sahip olmak istiyorsanız Tekniker modülümüzü tavsiye ederiz.

İşiniz sadece metraj ise, metraj modülümüzü yukarıda saydığımız tüm muhteşem özellikleri yanında rakipsiz fiyatıyla kullanabilirsiniz.

Fiyatı nedir?

Tüm modüllerimize ait fiyatları incelemek için fiyat listemize göz atabilirsiniz.

Bizimle Kontak Kurun

Merak ettiğiniz tüm konular hakkında soru sormak için kontak formunu kullanabilirsiniz.

 

Neden DonatıPro™ Kullanmalıyım?

DonatıPro™, betonarme donatı detay projelerinin çizimi ve metrajında sizlere yardımcı olmak üzere hazırlanmış, hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir AutoCAD® uygulamasıdır. Profesyonel AutoCAD uygulamaları alanında uzman Taliasoft Yazılım tarafından geliştirilen DonatıPro™ işinize değer katar, doğru, hızlı ve kaliteli projeler üretmenizi sağlar. Neden DonatıPro™

Bizimle Kontak Kurun

  • TALIASOFT YAZILIM
  • Orhan Toker, Y. Mimar (İTÜ)
  • T: ---
  • M: orhantoker @gmail.com
  • İletişim Formu

Sosyal Ağlarda Taliasoft

Bizi takip edin.

rss google twitter Mail listesi