Donatıpro™ | Akıllı Donatı

Proper

 

Akıllı Donatı Nedir?

Akıllı donatı, betonarme donatı detay projelerinde donatı çizimini bilinen metotlara göre 6~30 kat daha hızlı yapabilmeniz için Taliasoft Yazılım tarafından tasarlanmış özel AutoCAD nesnesidir.Faydaları Nedir?

Akıllı donatı, eski çizim alışkanlıklarınızdan vazgeçmeden ancak 6~30 katı daha hızlı donatı çizmeniz için tasarlanmıştır.

Akıllı donatı kullanarak çizdiğiniz donatılar metraj için hazır donatılardır. Tip seçmek, toplam boy yazısı, poz numarası ve gönye boyları gibideğerleri düşünmek zorunda değilsiniz.

Akıllı donatı nesnesini kopyalayabilir, stretch edebilir, yeni bir gönye takabilir, trim edebilir veya döndürebilirsiniz.

Akıllı donatı nesnesi dinamiktir. Yani onu kırptığınızda, çekiştirdiğinizde, gönye eklediğinizde dinamik olarak tüm değerleri güncellenir. Bu özellik revizyonlarınızda çok büyük vantaj sağlar. Artık revizyon yaptıktan sonra çizimin tamamında donatı çizimleri ve etiketleri arasındaki hataları kontrol etmenize gerek yok.

Nasıl Çalışır?

Akıllı donatı, Taliasoft tarafından üretilen tüm DonatıPro™ modüllerinde mevcuttur. Modüller otomatik olarak akıllı donatılya çizim oluştururlar.

Herhangi bir DonatıPro™ modülü satın alıp bilgisayarınıza kurduğunuzda siz de akıllı donatı nesnesine sahipsiniz demektir.

Eğer DonatıPro™ Tekniker modülü satın aldıysanız manuel olarak akıllı donatı çizebilirsiniz. Tip sınırınız olmadan 8 adet kola kadar sonsuz tipte akıllı donatı oluşturabilirsiniz.

Akıllı donatı nesnesi tüm alt bileşenleri ile birlikte ihtihaçlarınıza göre tamamen özelleştirilebilir.

Akıllı donatı nesnesinin poz yazıları, poz numarası, boz balonu, donatı çizgisi ve gönye boyları da dahil olmak üzere tüm bileşenlerini kendi standartlarınıza göre özelleştire bilirsiniz.

Akıllı donatı nesnesi ile birlikte, ölçü stilleri ve metraj tablosu da %100 uyum için tasarlanmıştır. Kısaca çizimdeki tüm unsurları kendi standartlarınıza tam uyumlu hale getirebilirsiniz.

Akıllı donatı nesnesi programlanabilir yapıya sahiptir. Dileyen akıllı donatıyı kendi programlarına entegre edebilir.

Poz Etiketi, Kopya Pozlar, Etiket TipleriDonatıPro™ ile bir donatı çizdiğinizde poz etiketi ile birlikte yaratılır ve gerekli bütün bilgiler üzerine otomatik olarak iliştirilir.

Bu büyük hız avantajının yanında poz etiketine ait olan bir çok özellik de akıllı donatı nesnesinin içinde tanımlanmıştır.

Akıllı donatının üzerindeki ana poz kopyalanarak metraja girmeyen kopya pozlar oluturulabilir. Kopya pozlar ana poz ile dinamik olarak bağlantılıdır. Yani ana pozda bir değişiklik olduğunda bağlı olan kopya pozlar da kendiliğinden güncellenir.

İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmış poz etiketi tipleri ile esnek çalışabilirsiniz. Poz etiketi tipleri sonradan artırılabilir.

Akıllı donatı nesnesi, özel nesne gösteremeyen programlar için patlatılarak normal nesneye dönüştürülebilir.

Bizimle Kontak Kurun

Merak ettiğiniz tüm konular hakkında soru sormak için kontak formunu kullanabilirsiniz.

 

Neden DonatıPro™ Kullanmalıyım?

DonatıPro™, betonarme donatı detay projelerinin çizimi ve metrajında sizlere yardımcı olmak üzere hazırlanmış, hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir AutoCAD® uygulamasıdır. Profesyonel AutoCAD uygulamaları alanında uzman Taliasoft Yazılım tarafından geliştirilen DonatıPro™ işinize değer katar, doğru, hızlı ve kaliteli projeler üretmenizi sağlar. Neden DonatıPro™

Bizimle Kontak Kurun

  • TALIASOFT YAZILIM
  • Orhan Toker, Y. Mimar (İTÜ)
  • T: ---
  • M: orhantoker @gmail.com
  • İletişim Formu

Sosyal Ağlarda Taliasoft

Bizi takip edin.

rss google twitter Mail listesi